Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Firma Technologia Certyfikaty Prezentacje Kontakt

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 Linia półautomatyczna VP605/3

 
 

 Przeznaczenie

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Półautomatyczna linia napełniająca VP 605/3 o napędzie ręcznym przeznaczona jest do napełniania i transportu tac , wysiewu nasion oraz wysiewania perlitu na zasiane tace.
Linia współpracuje ze wszystkimi siewnikami do wysiewu nasion w  tace wielokomórkowe
produkowanymi przez ANT-Polska oraz większością tac wielokomórkowych. Obsługuje tace proste , tace usztywnione z wywiniętym brzegiem, tace styropianowe o wysokości od 40-80mm oraz szerokości od 320- 410mm .Może  być stosowana do napełniania doniczek (do wysokości 80mm), pod warunkiem ,że zostaną umieszczone w „ tacy matce”.

Linia VP 605/3 spełnia większość wymagań stawianych urządzeniom do produkcji rozsad.  Znacznie skraca czas wysiewu nasion,  gwarantuje wysoką jakość produktu, dużą wydajność oraz ograniczenie strat przez zachowanie wysokiej higieny podczas siewu.

Przeznaczona jest dla średnich gospodarstw warzywno-ogrodniczych przygotowujących w sezonie ok. trzech tysięcy tac.

 Opis urządzenia

Linia VP605 wykonana została z profili aluminiowych. Dzięki temu konstrukcja urządzenia jest lekka i odporna na działanie niekorzystnych warunków środowiskowych.
Podstawą konstrukcji linii jest transporter z poruszającym się po nim pasem transmisyjnym. Z przodu i z tyłu linii na poziomie pasa  zamontowano stoliki podawania i odbioru tac . Modernizacja poprawia komfort operatora i znacznie usprawnia obsługę linii.  Nogi transportera uzbrojono w obrotowe kółka z hamulcami. Ułatwiają one manewrowanie i zakotwiczenie urządzenia.
Transporter wyposażony jest w prowadnice  pozwalające dostosować linię do wymiarów tacy.  System dostosowywania stołu linii do szerokości tac wzbogacono o dodatkową listwę, symetryczny układ listew prowadzących pozwala ustawić tacę na środku pasa transmisyjnego. Wysokość w pionie reguluje się korbą.
      W przedniej części stołu na prowadnicach zamontowano urządzenie napełniające. Jego funkcją jest napełnianie  tac substratem. Posiada ono dwie części: komorę torfową , magazynującą ok. 40l substratu i komorę zasypową . Komory są usytuowane na dwóch poziomach. Substrat  z komory torfowej przesypuje się ręcznie do komory zasypowej. W komorze zasypowej znajdują się dwa wałki. Wałek tylni dociskowy spełnia funkcję stabilizatora . Dociska on tace do taśmy transportera zapobiegając ich cofaniu. Przedni wałek zgarniający  obraca się przeciwnie do ruchu tac. Rozprowadza on substrat do wszystkich komórek, delikatnie ubija i usuwa nadmiar wyrównując powierzchnię tacy. System przekładni z osi wałka zgarniającego napędza wszystkie urządzenia linii.
      Na prowadnicach umieszczono ruchomy zawias umocowania siewnika. Umożliwia on dopasowanie koła kopiującego siewnika do tacy podczas siewu.
Na powierzchni bocznej ramy transportera znajdują się dwa otwory , w których zamontowano gumowe amortyzatory pompy. Umieszcza się w nich bolce zaczepów pompy powietrza.
      W końcowej części transportera zamontowano rozsiewacz perlitu. Urządzenie służy do przykrywania zasianych komórek tacy perlitem lub wermikulitem. I jest zsynchronizowane z posuwem transportera dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa niekontrolowanego wysypywania się perlitu.

 Parametry techniczne:

Długość 4500mm
Wysokość 1280mm
Szerokość 710mm
Waga ~108kg
Napęd ręczny
Pojemność komory zasypowej 20L
Pojemność komory torfowej 40L
Pojemność komory rozsiewacza 10L

Wydajność linii 180 tac/h

 Dostawa obejmuje:

 
  1. Kompletny transporter z zamontowaną komorą napełniającą, komorą torfową oraz rozsiewaczem perlitu
  2. Stolik podawania tac
  3. Stolik odbioru tac
  4. Instrukcję obsługi
  5.                                                                                                         

*Wyposażenie dodatkowe stanowią pompa powietrza i siewnik.

I linie I siewniki I siewniki dywanowe I nawodnienia I rozdzielacze I podajniki I akcesoria I
  © 2011 All rights reserved created by uncode